Існує декілька варіантів відновити втрачені зуби. І один з найпоширеніших та найнадійніших це дентальна імплантація або знімне протезування.
Що таке зубна імплантація?
Імплантація – це сучасна та безпечна методика відновлення зубів. Вона відносно молода. Способи грамотної імплантації лише набувають поширення. Трохи старішими є варіанти знімного протезування.
Що краще обрати: дентальну імплантацію чи знімний протез?
Імплантація дозволяє відновлювати цілісність зубного ряду повністю. Під час цієї процедури лікар встановлює в кістку імплант, який виконує функцію кореню. Його також дуже часто називають титановим штифтом. Після цього на нього встановлюється та закріплюється коронка, тобто верхня частина зубу.
Знімне протезування передбачає відновлення відсутніх зубів, проте з можливістю знімати протези повністю. Пацієнт в подальшому зможе вставляти та знімати їх із ротової порожнини.
Переваги імплантації зубів:
- більш естетичний зовнішній вигляд;
- надійна фіксація протезу в роті;
- рівномірне розподілення жувального навантаження;
- можливість нормального природного відчуття смаку та температури їжі;
- повна імітації власних зубів з мінімальною витратою часу на догляд.
Серед недоліків подібної процедури дентальної імплантації варто виділити більшу вартість встановлення протезів. Також інтеграція титанового штифту в кістку щелепи потребує проведення хірургічної операції. Реабілітація після подібної процедури може зайняти декілька місяців. Але переваги процедури легко покриває всі потенційні недоліки, оскільки комфорт, впевненість та гарна посмішка забезпечується на довгі роки.
Які проблеми можуть виникнути?
Не прийняття протезу можуть викликати фізичні особливості пацієнта. Зрідка це відбувається через помилки лікаря, тому важливо обирати лише перевірені клініки для проведення подібних операцій. Також варто враховувати всі хвороби клієнта, оскільки вони тим чим іншим чином можуть впливати на ефективність імплантації. Але найбільш популярною причиною не прийняття протезу є не виконання пацієнтом рекомендацій лікаря – стоматолога. Тож важливо дотримуватись всіх порад досвідчених фахівців.
Особливості та переваги імплантації All-on-4
Технологія All-on-4 є ефективною методикою повного протезування щелепи, яка використовується у стоматологічних клініках багатьох країн. Ця система була розроблена компанією Nobel Biocare. Вона базується на становленні незнімного протезу на верхню чи нижню щелепу, на які кріпиться до чотирьох імплантів. Два з них розміщуються в “зоні усмішки” під прямим кутом, а два інших – збоку під кутом до 45.
Переваги процедури:
- швидке та якісне відновлення зубного ряду;
- відсутність потреби в нарощенні кісткової тканини;
- швидка процедура встановлення протезної конструкції;
- відносно низька ціна через обмежену кількість потрібних імплантів.
Серед недоліків процедури варто виділити те, що після інтеграції імплантів пацієнт отримує тимчасовий протез, який замінюється на постійний через 3-6 місяців. Це означає додаткові витрати на постійну ортопедичну конструкцію. Проте, навіть тимчасовий протез дозволяє пацієнту жувати м’яку їжу вже в період реабілітації. Також перед процедурою All-on-4 передбачається видалення всіх залишкових зубів на щелепі, що може бути неприємним для деяких пацієнтів.
Різниця імплантації All-on-4 і All-on-6
Принципова різниця процедури полягає в кількості встановлюваних імплантів під основний протез. У першому варіанті встановлюється чотири імпланти, а в другому шість. Відповідно можна встановлювати 14 коронок замість 12. В решті технологія однакова. Зазвичай технологія All-on-6 використовується для того, щоб вирішити проблеми, які має All-on-4.
Коли краще обирати імплантацію All-on-6?
При повній відсутності верхніх зубів верхня щелепа є більш не стійкою порівняно з нижньою. Тому для надійної фіксації протеза краще встановлювати більшу кількість опор. Також у випадку бруксизму (мимовільного скреготіння зубами), шість імплантів краще витримують навантаження від неконтрольованого стиснення щелеп. Протез на чотирьох імплантах може не витримати постійних перевантажень, які виникають при бруксизмі.
Крім цього подібна процедура часто призначається ари великому розмірі щелепи пацієнта.
Переваги та недоліки базальної імплантації
Базальна імплантація – це швидке відновлення відсутніх зубів, при якому імплант інтегрується в більш глибокий шар кісткової тканини щелепи.
До переваг базальної імплантації відносять:
- відсутність потреби в нарощенні кісткової тканини перед встановленням імплантів;
- швидкість проведення процедури (3 дні достатньо для того, щоб встановити тимчасовий протез).
Серед мінусів варто виділити трохи менший процес приживання імплантів (70-80%). У такому випадку після видалення імпланту буде досить велика лунка і лікар буде нарощувати кісткову тканину для повторного проведення імплантації. З часом така конструкція може стати більш рухомою, розхитатись та випасти. Від цього також можуть виникати проблеми. Також до недоліків можна віднести тривалий термін відновлення після операції. Пацієнт може відчувати яскраву біль, а лице може опухати.
Переваги та недоліки одномоментної імплантації (відразу після видалення)
Одномоментна імплантація, або моментальна, це процедура, під час якої видаляють непридатний для лікування зуб і на його місце одразу встановлюють імплант. Цей метод часто використовується для відновлення зубів у зоні усмішки.
Переваги одномоментної імплантації:
- швидке відновлення зуба;
- збереження об’єму кісткової тканини;
- менша кількість візитів до лікаря;
- швидке відновлення після операції.
Протягом одного дня здійснюється видалення зуба і встановлення імпланта. Вже на 3-7 день, а інколи й у перший день, лікар встановлює тимчасовий незнімний протез. Це також дозволяє уникнути зменшення кісткової тканини у цій ділянці. Це дуже часто трапляється, якщо відкласти процедуру на кілька місяців. Процес загоєння проходить швидко і з мінімальною кількістю ускладнень, у порівнянні з класичною імплантацією.
Серед недоліків варто виділити протипоказання при запаленнях, оскільки цю процедуру неможливо проводити за наявності запальних процесів у ротовій порожнині. Також, пацієнтам з важкими хронічними хворобами та курцям процедура не рекомендована через високий ризик відторгнення імпланта. Крім того, якщо при видаленні зуба альвеолярна лунка сильно пошкоджена, одномоментна імплантація є протипоказаною.
Переваги та недоліки двоетапної класичної імплантації
Двоетапна імплантація, або класична, є традиційним методом відновлення зубного ряду, який проводиться у два етапи. Спочатку встановлюють імплант і закривають його заглушкою, після чого ушивають ясна. Через 3-6 місяців, після повного загоєння імпланта, встановлюється постійна коронка.
Серед переваг подібної процедури варто виділити повністю нівельовані ризики ускладнень. Ця імплантація є добре вивченою та пройшла чимало клінічних випробувань, які дозволили повністю виключити можливість потенційних проблем під час правильного виконання процедури.
Недоліками двоетапної класичної імплантації являються тривалий термін очікування та більша кількість хірургічних втручань. Пацієнту доведеться чекати кілька місяців після встановлення імпланта, перш ніж буде встановлено постійний протез. Дуже часто потрібне попереднє нарощування кісткової тканини в місці фіксації титанового штифта, що додає більшу кількість маніпуляцій під час імплантації.