Після успішного встановлення імплантів дуже важливо підтримувати гігієну ротової порожнини. Це дозволить згладити процес приживлення та зробити його більш безпечним та швидшим. Зубна щітка не дозволяє видалити 100% всіх забруднень. Тому для покращення очистки фахівці рекомендують спеціальний прилад – іригатор.
Що таке іригатор?
Іригатор – це спеціальний пристрій, який промиває ротову порожнину сильним струменем води. Це дозволяє очистити проміжки між зубами та ясна більше ретельно, ніж це можна було б зробити щіткою. Для зручності пристрій продається в комплекті з насадками для більш якісного проведення процедури.
В конструкції іригатора є спеціальний резервуар. Туди наливають воду кімнатної температури або спеціальний засіб для полоскання. З цієї ємності рідина подається через насадку. Очистка відбувається точно та швидко.
Більшість приладів мають спеціальні налаштування тиску. Потужність іригаторів вимірюється в кілопаскалях. Для імплантів оптимальним вважається тиск в межах 450 – 500 кПа. За рахунок різних насадок можна регулювати кут нахилу постачання рідини, що додатково збільшує ефективність видалення забруднення. Прилад є повністю безпечним з гігієнічної точки зору. Його може використовувати вся сім’я, однак насадки варто мати індивідуальні.
Типи іригаторів
Відповідно до способу роботи приладів для очистки ротової порожнини виділяють:
- Портативні іригатори.
- Стаціонарні іригатори.
Перші працюють від вбудованого акумулятора або змінних батарейок. Від цього може страждати тиск рідини, проте основною перевагою такого пристрою є саме портативність. Вони легкі, компактні та зручні для поїздки. Дуже часто вони слугують як тимчасовий варіант догляду в умовах поїздки на відпочинок або у відрядження.
Стаціонарні іригатори вмикаються напряму в мережу та мають окремий кабель живлення. Такі прилади більш потужні, вміщають багато рідини та мають окремі режими роботи. Він є ідеальним варіантом для використання в домашніх умовах, оскільки є суттєво більшим, ніж портативні моделі.
Відповідно до способу подачі води іригатори бувають:
- пульсуючі;
- одноструменні;
- мікробульбашкові.
Перший варіант подає воду невеликими та короткими імпульсами. Вони, ці імпульси, впливають на забруднення на зубах та змивають їх. Комплексно це робить очищення більш якісним, якщо порівнювати з одноструменними моделями. Ці варіанти більш ефективні для загальної чистки зубів від бактерій та залишків їжі. Основною перевагою є рівний струмінь води, який під тиском може змивати велику частину забруднень.
Мікробульбашкові іригатори працюють разом з повітрям. Воно створює піну, яка завдяки вібрації більш ефективно очищує зуби та ясна та комплексно покращує кровообіг в м’яких тканинах.
Зі слів фахівців рекомендується використовувати іригатор в комбінації з зубною ниткою. Прилад дозволяє очистити більшість бактерій з поверхні зубів, однак для того, щоб прибрати забруднення між ними варто користуватись саме ниткою.
Як вибрати іригатор для очистки імплантів?
В першу чергу варто звернути увагу на насадку. Вона має підходити для штучних коронок. Існують спеціальні інструменти, які призначені саме для подібного догляду. Стандартні та універсальні наконечники також можуть використовуватись для процедури догляду за імплантами, однак краще підібрати оптимальний варіант.
Також потрібно встановити потрібний рівень пульсації струменя води. Вони майже не помітні для людини, однак для ефективного видалення нальоту та бактерій на коронках необхідно встановити пульсацію на рівні 1200.
Тиск струменевого іригатора також впливає на ефективність очистки. Більшість моделей дозволяють регулювати його, а тому краще встановити оптимальні значення на рівні 450-500 кПа. Більш високий рівень може травмувати ясна та викликати кровотечі. Тим, хто буде використовувати іригатор вперше можна розпочати з показника в 70 кПа та поступово збільшувати тиск.
Для підсилення очисного ефекту можна скористатись моделями іригаторів, які підтримують мікробульбашкову технологію. Піна з повітрям та водою буде швидше та глибше очищати наліт.
Рідина для очистки імплантів іригатором
Оптимальним та доступним варіантом є вода. Краще використовувати повністю відфільтровану рідину. Регулярне очищення водою дозволяє знизити захворювання ясен та нівелювати ризики появи ускладнень.
Існують також різноманітні бальзами для очистки ротової порожнини іригатором. Вони знищують бактерії, знімають наліт з зубів та підтримують гігієну на потрібному рівні. Деякі засоби дозволяють укріпити емаль та ясна. Однак це має бути лише фірмовий засіб. Не рекомендується використовувати власні відвари та розчини, оскільки тверді частинки можуть вивести прилад з ладу.
Як правильно чистити імпланти за допомогою іригатора?
В першу чергу треба наповнити відповідний резервуар іригатора водою або бальзамом. Потім потрібно надійно зафіксувати насадку на ручці приладу, відрегулювати тиск та інші параметри. Для безпечної обробки краще почати з менших показників та поступово їх збільшувати. Керувати струменем краще від ясен до шийки зубів. Рекомендується розпочати з задніх зубів та поступово переходити до передніх. Насадку краще тримати за 1-2 міліметри від зубів. Не потрібно цілеспрямовано чистити ясна, оскільки м’які тканини можуть пошкодитись. Після використання обов’язково треба вилити залишки води з резервуару, очистити насадку та зберігати прилад відповідно до вказівок виробника.