Генеральний директор Este-line особисто слідкує за якістю надання послуг. Зателефонуйте йому, якщо щось піде не так (097) 000-00-27
 

Анестезія в стоматології - мережа сімейних стоматологій Este-line в Києві

Лікування та імплантація зубів в сучасному світі – це процедури, які проводяться повністю без болю. І все це завдяки передовим досягненням в сфері анестезії. Вони дозволяють зробити процес вирішення проблем комфортним для пацієнта та для лікаря.

Принцип роботи анестезії

Препарати,які дозволяють знеболити конкретне місце блокують больові імпульси. Вони впливають на нервові закінчення, заглушаючи їхні властивості. Таким чином під час маніпуляцій лікаря пацієнт не відчуває взагалі нічого. Нерв не передає інформацію про біль до мозку і відповідної реакції немає.

Сучасні стоматологічні клініки використовують одноразові картриджі з препаратами анестезії. Вони вставляються в шприц з тонкою голкою, який дозволяє дуже точно дозувати введення анестетика пацієнту. Все відбувається в суворому дотриманні умов стерильності.

Види місцевої анестезії в стоматології

Всю анестезію, яку використовують стоматологи можна розділити на декілька основних видів:

  • аплікаційну анестезію;
  • інфільтраційну анестезію;
  • провідникову анестезію.

Аплікаційна анестезія використовується для тимчасового підморожування слизової поверхні пацієнта. Зазвичай її використовують, щоб виключити біль під час введення голки з більш потужним препаратом. Це може бути гель або спрей лідокаїну.

Інфільтраційна анестезія використовується для видалення верхніх або нижніх різців. Ін’єкція вводиться біля переходи слизової оболонки в рухому щоку та губу. Діє дуже швидко. Вже через 1-2 хвилини можна починати стоматологічні маніпуляції. Доволі швидко виводиться з організму.

Провідникова анестезія потрібна для лікування бокових зубів нижньої щелепи, де кількість нервів підвищена. Розчин має проникнути в кістку та знеболити, щоб процедура проходила комфортно. Існує два основних види провідникової анестезії: торусальна та мандибулярна. Перший передбачає введення препарату в валик нижньої щелепи, а другий вводиться в потрійний нерв та працює на більшу зону.

Сучасні лікарі використовують лише перевірені анестетики. Раніше в стоматології використовувався новокаін. Проте він не є дуже ефективним. На його заміну прийшов лідокаін, який є кращим варіантом, проте все ще не досконалим. Більш глибоке та тривале знеболення можна отримати, використовуючи ультракаін та септанест. Вони мають в складі епінефрин, який звужує кровоносні судини. Це дозволяє залишити препарат довше  в тканинах.

Протипоказання до використання місцевої анестезії

Не варто використовувати місцеву анестезію у випадках:

  • індивідуальної непереносимості компонентів препарату;
  • перенесеного інфаркту міокарда;
  • гострої печінкової недостатності;
  • тахікардії або рефракторної аритмії.

В будь-якому разі потрібно дотримувати рекомендацій лікаря, щоб лікування зубів пройшло без ускладнень.

Анестезія під час імплантації

Зазвичай для імплантації використовують місцеву анестезію. Навіть у випадках, коли відбувається установка великої кількості імплантів достатньо введення анестетика в невелику зону. Пацієнт не буде відчувати жодного болю. Препарат в такому випадку підбирається індивідуально. Важливо, щоб доза виправдовувала ефективність. Це дозволить провести операцію без дискомфорту для пацієнта.

Загальна анестезія під час імплантації

Такий варіант використовується у випадках, коли пацієнт відчуває страх перед процедурою. Загальна анестезія має певні ризики, тому вона не є оптимальним варіантом. Це крайня міра, коли інакше операцію провести не можна. Пацієнт отримує препарат через вен і впадає в штучний сон. Час підбирається оптимально до термінів хірургічних операцій. Така процедура можлива лише в клініках, де є відділ реанімації та сертифікований спеціаліст з анестезії.

Седація

При підготовці до встановлення зубного імплантата застосовується седація, що вводить пацієнта у стан медикаментозного сну. У цьому стані пацієнт чує лікаря і може виконувати його інструкції, залишаючись при цьому розслабленим і не відчуваючи стресу. Седацію проводять двома методами: внутрішньо або інгаляційно, при цьому може використовуватися ксенон.

Важливо зазначити, що седація не є знеболюючим засобом, вона лише допомагає розслабитися. Тому її завжди поєднують із місцевою анестезією для повного контролю над больовими відчуттями.

Вибір препарату місцевої анестезії

Вибір препарату залежить від загальної клінічної картини пацієнта. Наприклад, якщо в нього немає проблем зі здоров’ям, то анестезія може мати епінефрин в концентрації 1 до 100000. Стоматолог має враховувати вагу клієнта, щоб розрахувати оптимальну дозу препарату. Деякі захворювання можуть впливати на вибір анестетика. Наприклад при наявності цукрового діабету краще не використовувати препарати з епінефрином чи адреналіном. При гіпертонії краще зменшити концентрацію діючого епінефрину (1 до 200000), а якщо форма захворювання важка, то краще обійтись зовсім без нього. Наявність алергій передбачає використання препаратів без консервантів у складі. Одним з таких варіантів є ультракаін D.

Алергія на місцеву анестезію

Кожен лікар стоматолог буде запитувати пацієнта про наявність алергії. Це потрібно для того, щоб не викликати алергічний шок під час лікування. Для запобігання потенційним проблемам в клініці завжди має бути аптечка та можливість провести невідкладну допомогу.

Чи можуть виникнути інші побічні ефекти від місцевої анестезії?

Побічні дії від місцевої анестезії можуть виникнути при перевищенні концентрації анестетика в крові. Серед таких ефектів можуть бути дзвін у вухах, нудота чи блювання, запаморочення та тремор. Якщо адреналін потрапляє в кровоносне русло, це може викликати відчуття жару, підвищене потовиділення та прискорене серцебиття.

Пошкодження нервів може статися під час мандибулярної анестезії. У таких випадках пацієнт може відчувати оніміння або парестезію навіть після закінчення дії знеболювального. Пошкодження рухової гілки лицевого нерва може призвести до тимчасової слабкості мімічних м’язів або паралічу. Чим швидше розпочнеться лікування, тим більші шанси на сприятливий результат.

Чи можна вводити анестезію під час вагітності?

Найбільш безпечним для вагітних жінок вважається лідокаїн. Краще використовувати препарати, які мають низьку концентрацію вазоконстріктору. Вони покращують властивості знеболювання, знижують пікову концентрацію препарату в крові, що зменшує ризик потрапляння анестетика в грудне молоко.

Такі препарати не можна використовувати для вагітних жінок, які мають підвищений тиск та гостре кислотне голодування плоду. Таким пацієнтам можна знеболювати за рахунок Ксилонора або Ультракаїна. Найчастіше в подібних випадках стоматологи використовують ультракаїн DS. Він містить концентрацію епінефрину 1 до 200000.

Відгуки Este-line

4,8 1 193 reviews

  • Avatar Виктория Порхун ★★★★★ минулого тижня
    Найкраща стоматологія! Лікуємось всією сімʼєю! Керівник на своєму місці, завжди привітний до пацієнтів, це дуже приємно. Відчувається хороша позитивна … More атмосфера, працівники дуже освідченні, розумні, ввічливі, завжди все гарно пояснюють, і дуже обережні ( для мене це важливо). Лікуємось самі і дітей в Литвинської Марії Миколаївни, знайомі з хірургом Денисовим Динилом Володимировичем, прекрасний хірург, зуби мудрості видалив швидко та безболісно. Також дякуємо імплантологу, з ним теж довелося попрацювати ( після лікування в іншому закладі). Радимо всім знайомим!
  • Avatar Oleksandr ★★★★★ тиждень тому
    Хочу залишити позитивний відгук про клініку Este-line на Щусєва. Пройшло сім місяців, як мені встановили імпланти і можна зробити перші висновки. Вибирав … More клініку для імплантації, орієнтуючись на відгуки та поради знайомих. В кінці січня був перший мій візит до цієї клініки, а вже на початку червня я вийшов з «новою посмішкою». На першій консультації мені зробили безкоштовно панорамний знімок та підтвердили, що стан кісткової тканини дозволяє встановити імпланти. Хірург-імплантолог Денісов Д.В. докладно пояснив усі етапи процедури, складання плану лікування із зазначенням цін та запропонував варіанти імплантів (від дешевих до дорогих та розпечатав калькуляцію з трьох варіантів «під ключ» — так вийшло вигідніше) і лише після вибору імплантів розпочали лікування.
    Сама процедура видалення зубів та встановлення імплантів проходила за один прийом і тривала десь 1,5 години, все пройшло швидко та безболісно. У нього просто золоті руки! Після видалення зубів та встановлення імплантів, наклали шви і надали рекомендації по догляду. Протягом наступного тижня я приймав антибіотики, як рекомендував лікар і за тиждень прийшов на зняття швів.
    Через три місяця, після загоїння ран, я потрапив до лікаря-ортопеда Кавун О.І., який почав займатися моїм протезуванням, чудовий фахівець своєї справи. Швидко, професійно, з почуттям гумору. Через 2 тижні зробили зліпки для протезів, ще через тиждень фінальний візит по встановленню щелепи на імпланти. Це наче остання крапка в цій ланці перетворення, яка не має права на помилку.
    Окрема подяка помічникам лікарів, дівчатам на ресепшині, які максимально привітні і ввічливі, адже важливо як тебе зустрічають і проводжають. Хороша робота клініки, все чітко організовано.
  • Avatar Юлия Yulia ★★★★★ тиждень тому
    Рекомендація від душі!🫶🏼🫶🏼🫶🏼
    Переїхавши до столиці, довго шукала клініку, щоб і якість була , і ціни не як на Марсі.
    Лікар Карпенко О.В. дуже сподобалась,
    … More все зроблено швидко, без болю, детально розповідала кожен свій крок лікування. Зробили план лікування, відтепер я постійний клієнт ❤️
    Планую і дитину водити сюди. І хлопця військового також зацікавила, т.як військовим тут шана ! 💙💛
    Окремо хочу подякувати власнику клініки — Саліму , за чудовий настрій і приємне знайомство.

Este-line

Мережа сімейних стоматологій у Києві на правому та лівому березі. Безболісна імплантація зубів, безкоштовна консультація, лікування зубів уві сні, вирівнювання зубів брекетами та елайнерами. З Este-line – ви в надійних руках.

info@esteline.kiev.ua
ст. метро Дорогожичі, вул. Щусєва, 24А
ст. метро Звіринецька, вул. Андрія Верхогляда (Драгомирова), 2
ст. метро Мінська, ЖК Obolon Residences - Оболонський пр. 26
Безконтактна оплата
https://este-line.ua/wp-content/uploads/2021/04/mastercard.png
https://este-line.ua/wp-content/uploads/2021/04/visa.png
https://este-line.ua/wp-content/uploads/2021/04/applepayweb.png
https://este-line.ua/wp-content/uploads/2021/04/googlepay.png
https://este-line.ua/wp-content/uploads/2021/04/credit-free.png
Звернення власника Este-line
https://este-line.ua/wp-content/uploads/2024/12/footer_salim_karame.png
Особисто стежу за якістю обслуговування в клініці
Салім Караме – власник клініки
Зателефонуйте мені, якщо щось піде не так (097) 000-00-27

Всі права захищені. Розробка та дизайн keep.agency

Всі права захищені. Розробка та дизайн keep.agency